Gražūs ir sveiki plaukai – visą vasarą

Gražūs ir sveiki plaukai – visą vasarą

Jei vasarą norite džiaugtis sveikais ir gražiais plaukais, pasinaudokite  keliais paprastais Herbatint patarimais.

Pirmas – pridenkite plaukus. “Susidraugaukite” su lengva skarele ar skrybėlaite. Jos ne tik apsaugos plaukus nuo kenksmingų saulės spindulių, bet kartu neleis išsausėti galvos odai. Už tokį rūpestį Jums ypač bus “dėkingi” dažyti plaukai – jie išliks sveiki ir džiugins sodria gražia spalva.

Antras – rinkitės laisvesnę šukuoseną. Leiskite garbanoms kristi laisvai. Laisva kasa ar uodegytė sumažina saulės spindulių poveikį, o stangrios šukuosenos gali rimtai pakenkti nuo karščio sausėjantiems plaukams.

Trečias – plaukite rečiau. Dažnai trenkant galvą su šampūnu pažeidžiama natūrali riebalinė galvos odos apsauga. Tai skatina dar intensyvesnį sebumo išsiskyrimą ir norisi plauti dar dažniau. Pabandykite po dienos papludimyje plaukus nuskalauti tik vandeniu. Išbandykite sausą plovimą arba tiesiog patrinkite galvos odą kukurūzų krakmolu, kad nusausintumėte riebalų perteklių.

Ketvirtas – mažinkite karštį! “Išleiskite atostogų” plaukų džiovintuvą ir, kai tik galite, išeikite į lauką drėgnais plaukais – dieną plaukai gauna daug saulės spindulių ir greitai išdžiūsta patys.

Penktas – pasidarykite dulksną. Iš vandens, alavijų sulčių ir avokado aliejaus pasigaminkite natūralų purškalą ir papurkšite juo plaukus kai norite sudrėkinti ar sutvarkyti nepaklusnias garbanas. Dar vienas receptas – įmaišykite į vandenį šiek tiek argano aliejaus. Tinka ir lengvesni aliejai – simondsijų ar saldžiųjų migdolų.

Šeštas – būtinai perskalaukite plaukus. Pati natūraliausia skalavimo priemonė – vandenyje ištirpintas obuolių sidro actas. Vietoj balzamo galite naudoti kokosų ar taukmedžių sviestą, tik nepadauginkite, kad neapsunkintų plaukų. Kartą per savaitę panaudokite stipresnį balzamą ar drėkinamąją kaukę.

Septintas – mėgaukitės baseinu be baimės! Jei esate šviesiaplaukė ir maudantis baseine plaukai įgauna drumzliną žalsvą atspalvį, grįžusi namo perskalaukite plaukus vandeniu su obuolių sidro actu (1/4 stiklinės acto 2 l vandens). Prieš einant į baseiną sudrėkinkite plaukus vandentiekio vandeniu duše -plaukai nesugers tiek daug chloro.

Aštuntas – naudokite apsaugines priemones nuo saulės. Parduotuvėse parduodami šampūnai su UV filtrais dažniausiai cheminiai, todėl nėra itin naudingi. Paprasčiausias būdas apsaugoti plaukus – pasitepus apsauginiu kremu kūno odą rankomis švelniai perbraukti per plaukus. Papludimyje galite patepti plaukus puoselėjančiu aliejumi – plaukai bus apsaugoti, o kartu palepinsite juos puikia kauke.

Devintas – pabandykite skalauti šiltu aliejumi. Kokosų, alyvuogių ir avokadų aliejai lengvai prasiskverbia pro plauko žvynelius į vidų. Išplovę plaukus šampūnu, ištepkite juos šiltu aliejumi, po to nuskalaukite. Plaukai bus švelnūs, bet nesunkūs.

Dešimtas – šukuokitės ne šepečiu, o retomis šukomis. Netempkite drėgnų plaukų. Šukuojami šepečiu, šlapi plaukai lengvai trūksta ir lūžinėja, Geriausia juos išskirstyti stambiomis retomis šukomis, o šukuoti jau išdžiūvusius.

Herbatint Jums linki gražios, šiltos, pilnos įspūdžių ir spalvingos vasaros!