Istorija (Antica Erboristeria)

HERBATINT® istorija. Antica Erboristeria

 

Antica Erboristeria S.p.A. buvo įkurta 1960 metais kaip plaukų priežiūros priemonių gamybos įmonė. Jos įkūrėjas Michele Albergo pasižymėjo ypatinga įžvalga ir intuicija, kurios paskatino jį imtis revoliucinės tais laikais užduoties – pakeisti ilgalaikių plaukų dažų koncepciją. Šiandien  bendrovė specializuojasi gaminti ilgalaikius dažus be amoniako, sukurtus augalinių ekstraktu pagrindu. Bendrovės gamybinis padalinys ir mokslinių tyrimų laboratorijos yra Romoje. Nuo 2012 metų Antica Erboristeria priklauso prancūzų bendrovei Financiere Maconnaise, turinčiai ilgametę darbo su augaline ir natūralia kosmetika patirtį. Naujasis savininkas vertina ir siekia išsaugoti visą sukauptą paveldą bei paremti įmonės veiklą ilgalaikėmis investicijomis.

 

Antica Erboristeria gaminiai, dabar jau žinomi visame pasaulyje, buvo sukurti ypatingos bendrovės steigėjo įžvalgos dėka. Tais laikais, kai plaukų priežiūros pramonėje dominavo tokie tarptautiniai chemijos produktų gigantai kaip L‘Oreal, Schwarzkopf, Wella ir Miss Clairol, p.Albergo buvo vienas pirmųjų, sumanęs sukurti plaukų dažus panaudojant natūralius ingredientus. Jis išrado būdą apsaugoti plauko struktūrą kiek įmanoma sumažinant cheminių medžiagų kiekį ir pakeičiant jų poveikį natūralia tam tikrų augalinių ekstraktų sąveika.

 

Dar būdamas jaunas, p. Albergo sulaukė didelio vieno žymaus šveicarų žolininko, pas kurį mokėsi, palaikymo. Mokytojas išsyk teigiamai įvertino jauną idėjų kupiną italą, aistringai mėgusį augalus ir gamtą, kuris padėjo jam kurti natūralią kosmetiką. Kadangi p.Albergo mokytojas neturėjo įpėdinių, visas sukurtas formules ir sukauptas žinias, perduodamas jo šeimos narių iš kartos į kartą, jis nusprendė perduoti savo jaunajam mokiniui.

 

Tokia buvo ilgo ir daugybės pastangų pareikalavusio p. Albergo darbo pradžia, kurio rezultatas – pati natūraliausia alternatyva cheminiams plaukų dažams.

 

Galiausiai, septintojo dešimtmečio pabaigoje p.Albergo pavyko sukurti gamybinę ilgalaikių dažų formulę augalinių ekstraktų pagrindu, nenaudojant amoniako ir naudojant ypač nedidelės koncentracijos vandenilio peroksidą. Ši ypatinga formulė užtikrina puikų žilų plaukų nudažymą natūraliomis spalvomis jau dažant patį pirmą kartą, nepažeidžiant plaukų struktūros.

 

Taip atsirado Herbatint dažai, jau per ketvirtą dešimtį metų neabejotinai pirmaujantys šio tipo dažų rinkoje, kuriais prekiaujama 38 pasaulio šalyse. Galima drąsiai teigti, kad p. Albergo buvo natūralių plaukų dažų gamybos pradininkas ir nors daugybė konkurentų mėgino imituoti jo sukurtą formulę,  jiems taip ir nepavyko pakartoti originalaus sumanymo sėkmės. Herbatint produktai išsiskiria kokybe ir saugumu naudoti. Toks rezultatas buvo pasiektas nuolat kruopščiai tikrinant žaliavų kokybę, keliant  pačius aukščiausius reikalavimus gamybos procesui, atliekant pačius naujausius mikrobiologinius ir toksikologinius pagamintų produktų tyrimus, bei remiantis ilgamete sukaupta patirtimi šioje srityje.

istorija