01 Spa Herbatint, PPd ir plaukų dažymo rizika
Pastaruoju metu spaudoje ir internete vis dažniau pasirodo įvairios informacijos apie plaukų dažymą ilgalaikiais plaukų dažais, sunkias ir lengvesnes alergines reakcijas, kurias gali sukelti šie dažai ir poreikį kiek įmanoma sumažinti tokių alergijų riziką. Vis dėlto Herbatint®UK yra rimtai susirūpinusi, kad visuomenė per mažai informuojama apie riziką, susijusią su plaukų dažymu ilgalaikiais plaukų dažais. Nors sunkios alerginės reakcijos gali baigtis net mirtimi, jos, laimei, yra labai retos. Herbatint® UK paskaičiavimu, Jungtinėje Karalystėje ilgalaikiais plaukų dažais dažosi apie 14 mln. moterų, ir nors bendras fiksuojamų alerginių reakcijų PPd skaičius pamažu didėja, bendrovės vertinimu, jis vis tiek nesiekia 2 procentų.
Jei imsitės deramų atsargumo priemonių, Jūs galite išvengti nemalonios ar net tragiškos patirties, tačiau privalote žinoti, kad jautrumas p-fenilenediaminui (PPd) gali atsirasti bet kuriuo jūsų gyvenimo momentu, nuo pirmojo iki 10.000 plaukų dažymo karto, todėl išmintinga būtų pasidaryti jautrumo testą KASKART prieš dažant plaukus. Kaip pasidaryti jautrumo testą rasite šioje svetainėje Dažymo patarimuose arba ant dažų pakuotės.
Svarbu žinoti, kad visuose ilgalaikiuose plaukų dažymo produktuose yra PPd. Šios medžiagos yra ir HERBATINT®, ir visų kitų „natūralių“ ilgalaikių plaukų dažų sudėtyje. Jei kuris nors ilgalaikių plaukų dažų gamintojas skelbia, kad jo gaminamų dažų sudėtyje nėra PPd, tai vietoje jo dažniausiai naudojamas Toluenediamine, kuris yra dar agresyvesnis ir jo reikia dvigubai daugiau tam pačiam efektui pasiekti.
PPd sudėtyje yra vienintelis iki šiol išrastas pigmentas, galintis ilgam nudažyti plauką. Nors kartais teigiama, kad kai kurie produktai yra sveikesni, nes jų sudėtyje yra mažiau PPd, paprastai iki 0,6 proc., lyginant su leidžiamais 6 proc., tiesa yra tokia – nesvarbu kiek bebūtų šios medžiagos konkrečiame produkte, jei žmogus pastebėjo, kad yra jautrus PPd, jis turi nenaudoti ilgalaikių plakų dažų.
Kai kurie žmonės pasirenka plaukų dažymui juodosios chna produktus, kurie dažiausiai sumaišomi su neribojamu PPd kiekiu. Juodosios chna tatuiruotėse taip pat beveik neabejotinai yra PPd, todėl šie produktai dažnai sukelia ypač didelį jautrumą PPd. Šiuo metu Europoje jau įsigaliojo įstatymas, pagal kurį visi ilgalaikių plaukų dažų gamintojai privalo ant pakuotės nurodyti, kad asmenims, turėjusiems juodosios chna tatuiruotes, nepatartina naudoti ilgalaikius plaukų dažus.
Nors PPd alergiškiems žmonėms nerekomenduojama naudoti net ir „natūralesnių“ ilgalaikių plaukų dažų, yra net kelios svarios priežastys, dėl kurių žmonės nealergiški PPd turėtų naudoti švelnesnius produktus. Dėl mažesnio PPd kiekio sumažėja rizika, kad išsivystys alerginė reakcija, jei jos iki šiol nebuvo. HERBATINT® sudėtyje nėra daugelio kitų dirginančių medžiagų, įeinančių į daugumos panašios paskirties produktų sudėtį. Rinkoje yra ir kitų ilgalaikių plaukų dažų be amoniako gamintojų produktų, bet HERBATINT® sudėtyje dar nėra alkoholio ir kvapiklių, kurie taip pat gali dirginti ar įjautrinti galvos odą.
HERBATINT® yra vieninteliai plaukų dažai, kurie supakuoti taip, kad skatintų vartotoją naudoti mažiausią būtiną jų kiekį: rekomenduojama sumaišyti tik tiek medžiagų, kiek reikia vienam kartui, pvz., ataugusioms šaknims nudažyti, o likusius pigmentą ir ryškiklį tiesiog užsukti, ir panaudoti kitą kartą.
Kitų gamintojų dažus reikia sumaišyti visus iš karto, o nepanaudotą likutį išmesti – tai nėra naudinga nei Jums patiems, nei piniginei.
Gali būti, kad dėl šios priežasties 2011 m. balandžio mėnesį išspausdinta toksikologinė ataskaita ištyrus 18 populiariausių ilgalaikių dažų pavyzdžių, tarp kurių buvo ir „natūralesni“ plaukų dažai, išskyrė HERBATINT® kaip vienintelį produktą, sprendžiantį plaukų dažų toksiškumo problemą.
Alternatyvos ilgalaikiams plaukų dažams
Žilkite elegantiškai – vis daugiau modelių ir viešų asmenų pasirenka pasipriešinimo sapudimui slėpti žilus plaukus poziciją.
Naudokite nusiplaunančias dažymo priemones – rinkoje tikrai didelis tokių produktų pasirinkimas, tik reikėtų atidžiai perskaityti sudėtį, kad nebūtų PPd, nes kai kurių sudėtyje šios medžiagos yra. Mes siūlome augalinius nusiplaunančius plaukų dažus Vegetal color, kurių sudėtyje nėra PPd. Nėra garantijos, kad šie dažai nudažys žilus plaukus, bet nemaža dalis mūsų vartotojų rezultatu yra visai patenkinti.
Dažykite su chna – chna atspalvių vis daugėja, bet taip pat turite atidžiai perskaityti sudėtį, nes į kai kuriuos tamsesnius atspalvius vis tiek dedamas PPd.
Rinkitės kūdikio šviesumo spalvą – vis daugiau kirpyklų naudoja šviesintojus be amoniako; pasiteiraukite savo kirpėjo.