Nežinote kurią spalvą pasirinkti? Nesirinkite! Sukurkite savo spalvą!

Nežinote kurią spalvą pasirinkti? Nesirinkite! Sukurkite savo spalvą!

Su Herbatint dažais Jūs turite unikalią galimybę – galite susikurti savo  spalvą. Kai nežinote, kurią – šviesesnę ar tamsesnę – spalvą rinktis, tiesiog sumaišykite jas ir gausite tarpinį atspalvį, geriausiai atitinkantį Jūsų norus.

Nesvarbu kokias spalvas mėgstate – natūralias, auksines, vario, pelenų ar raudonmedžio, tiesiog sumaišykite dvi gretimas spalvas lygiomis dalimis ir susikursite naują, tik Jums būdingą atspalvį.

Pavyzdžiui:

Jei renkatės iš dviejų N spalvų ir negalite nuspręsti, kurią pasirinkti 5N (šviesus kaštonas) ar 6N (tamsi blondinė), išbandykite tokį mišinį: 30 ml 5N + 30 ml 6N + 60 ml ryškiklio iš bet kurios dėžutės ir galėsite mėgautis sodria ruda spalva, paryškinta natūraliu šviesesniu atspalviu.

Jei jums patinka raudonmedžio spalvos iš M skalės, bet norite spalvos, kuri būtų tokia sodri kaip 5M, bet kartu ryški kaip 7M – jokių problemų! Susikurkite savo raudonmedžio atspalvį sumaišydamos per pusę 5M ir 7M ir tokį pat kiekį ryškiklio iš bet kurios dėžutės.

Renkantis vario tonus iš R skalės dažniausiai norisi, kad spalva būtų intensyvi kaip 5R, bet kartu ryški kaip 7R. Ir čia viskas paprasta! Sukurkite savo autorinį vario atspalvį sumaišydamos per pusę 5R ir 7R bei atitinkamą kiekį ryškiklio.

Spalvas galite kurti nebūtinai maišydamos dažus lygiomis dalimis – jei norite sodresnio atspalvio, įmaišykite daugiau tamsesnės spalvos, jei priešingai – ryškesnio, tamsaus atspalvio naudokite tik trečdalį arba dar mažiau. Labai paprasta maišant skaičiuoti buteliuko kamšteliais – vienas kamštelis 5 ml. Taigi, jei įpylėte 3 kamštelius iš tamsesnio žalio buteliuko (5N, 5M arba 5R) ir 3 kamštelius iš šviesesniojo (6N, 7M arba 7R) turite įpilti 6 kamštelius iš bet kurio balto buteliuko. Užsukdamos dažų likučius nesumaišykite kamštelių, visus likusius nesunaudotus produktus galėsite panaudoti kitą kartą kurdamos tą patį arba kitokį mišinį.

Visus savo maišymo „receptus“ rekomenduojame užsirašyti, kad kitą kartą tiksliai žinotumėte, kiek ir ko naudojote ir galėtumėte pakartoti arba patobulinti savo sukurtą unikalią spalvą.