Norite pašviesinti plaukus? Ką reikėtų žinoti

Norite pašviesinti plaukus? Ką reikėtų žinoti

Jei Jūsų plaukai natūraliai šviesūs (7N ar šviesesni), pašviesinti juos greičiausiai nekils problemų. Herbatint dažai itin švelnūs Jums ir Jūsų plaukams, todėl jais pašviesinti galite tik 1 – 2 tonais: jei Jūsų plaukų natūrali spalva 7N arba dar šviesesnė, galite pašviesinti iki 9N arba 10N. Jei šviesinant išryškėja gelsvas atspalvis ir norite jį „prigesinti“, galite rinktis C skalės atspalvius (8C arba 10C). Galite dažyti tik C arba maišyti su šviesiais N atspalviais bet kokia proporcija.

Jei Jūsų natūrali spalva tamsi blondinė (6N) arba dar tamsesnė, šviesinant plaukus gali atsirasti raudonų, oranžinių arba geltonų atspalvių. Tai lemia ne dažai, o natūrali Jūsų plauko pigmento sudėtis. Natūralų plauko pigmentą sudaro trys pagrindinės spalvos – mėlyna, raudona ir geltona – susimaišę skirtingomis dalimis. Šviesinant pirmiausia pašalinamas mėlynas pigmentas, po jo – raudonas ir geltonas. Jei Jūsų plaukuose yra daugiau raudono arba geltono pigmento, šviesinant tai gali išryškėti. Nepageidaujamus šiltus atspalvius padės pašalinti C skalės spalvos, maišomos su N spalvomis. Tik renkantis C spalvas patartume rinktis vienu atspalviu šviesesnes negu N – pvz. jei renkatės 7N, maišykite ją per pusę su 8C. Nenutiks nieko blogo, jei šiuo atveju pasirinksite ir 7C, tiesiog šaltas C atspalvis intensyvesnis ir spalva išeis kiek tamsesnė.

Jei turite daugiau kaip trečdalį žilų plaukų ir norite pašviesinti šaknis bei suteikti gražų šviesų atspalvį sruogoms, patartume rinktis 8N (žilų plaukų nudažymui) ir maišyti su kitais šviesiais atspalviais 9N, 10N, 10C, 9DR, 10DR ar FF5. Dažant šaknis pasigaminkite mišinį iš pusės 8N ir pusės bet kokios kitos pasirinktos spalvos. Atgaivinant sruogas galite rinktis bet kokią pasirinktą šviesią spalvą vieną arba įmaišyti nedidelę dalį 8N – taip šaknys gražiai nusidažys, o šviesios sruogos atgis.

Dar vienas dalykas, kurį turite žinoti – dažais galite pašviesinti tik natūralius plaukus. Dažytų plaukų pašviesinti švelniais dažais nėra galimybės, tam prireiks stiprių cheminių medžiagų, naudojamų kirpyklose, kurios visiškai pašalina pigmentą iš plauko, bet toks stiprus šviesinimas negrįžtamai pažeidžia plauko struktūrą – be pigmento likęs plaukas tampa trapus. Todėl jeigu norite laikui bėgant pereiti prie šviesesnės spalvos, apsišarvokite kantrybe ir darykite tai palaipsniui – pradėkite dažyti tik šaknis, nedažomos sruogos po truputį natūraliai šviesės ir po kurio laiko galėsite pereiti prie šviesesnio atspalvio.

Herbatint profesionalai pataria: jei negalite apsispręsti, kokią spalvą rinktis, visuomet rinkitės šviesesnę, nes patamsinti bus galima visada, o pašviesinti gali prireikti laiko ir pastangų.

Praktiniai patarimai:

Tarkime, Jūsų natūrali plaukų spalva 5N ir norite ją pašviesinti iki 6. Štai kaip tai galite padaryti su Herbatint:

  • Jei žilų plaukų neturite arba jų mažiau negu 30 proc.: 20 ml 6N + 40 ml 7C
  • Jei žilų plaukų 50 proc.: 30 ml 6N + 30 ml 7C
  • Jei žilų plaukų daugiau kaip 50 proc.: 40 ml 6N + 20 ml 7C

Tačiau jei norite, kad spalva būtų ryškesnė ir šiltesnė su auksiniu ar variniu atspalviu, 6N maišykite su to paties numerio R (vario) arba D (auksine) spalva.